Kariyerinize Yeni Bir Yön Verin…

İçerisinde yaşanılan bu dönemde insan kaynaklarına artık hiç olmadığından fazla önem veriliyor. Dünya dijitalleşmeye devam etse ve artık bilgisayarlar ya da makineler insanların yerine bazı işleri yapsa da, bir kurumun değerini aslında içerisinde çalışan insanlar belirliyor. Bu nedenle insan kaynakları artık eskiden bilindiği gibi yalnızca maaş düzenlemesi ya da izin dağılımı yapmıyor, seçme yerleştirme alanında hiç olmadığı kadar dikkatli davranıyor ve çalışan motivasyonunu arttırmak için bazı çalışmalar yapıyor. Burada insan kaynakları ne iş yapar sorusuna da aslında yanıt bulunuyor. İnsan kaynakları bir şirketteki organizasyon yapısını düzenlemenin yanı sıra işe alım yapar, eğitim düzenler ve performans değerlendirme faaliyetlerinde bulunur. Bir çalışanın verimli olması için motivasyonunun yüksek olması şarttır. Bu açıdan özellikle performans değerlendirmeye şirketler tarafından büyük önem verilmektedir.

insan kaynakları sertifika programı

İnsan kaynaklarına verilen büyük önem, şirketler tarafından insan kaynakları uzmanı alımı yapmayı da mecbur hale getiriyor. İnsan kaynakları alanında kariyer yapmak isteyen bir profesyonelin katılacağı bir insan kaynakları sertifika programı sektör ve departman hakkında bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Yeni mezun pek çok kişi insan kaynakları departmanına yönelmek istiyor. Bu nedenle internette yapılan aramaların başında insan kaynakları eğitimi iş garantili cümlesi yer alıyor. İnsan kaynakları kursu da yine çok aranan terimler arasında yer alıyor. İnsan kaynakları eğitimi iş garantili olması için sertifika programının uluslararası geçerli bir kurum tarafından düzenlenmesi büyük önem taşıyor. İstanbul Business School eğitim programları arasında yer alan insan kaynakları sertifika programı, katılımcılara uluslararası alanda geçerli bir sertifika veriyor.

İstanbul Business School tarafından düzenlenen insan kaynakları sertifika programı, sektöre adım atmak isteyen yeni mezunlara ve üst düzey yöneticilik hedefi olan profesyonellere katkı sağlıyor. IK alanında kariyer yapmak isteyenlerin IBS tarafından düzenlenen insan kaynakları sertifika programı katılımcısı olmaları hem eğitim liderinin geniş tecrübelerinden yararlanmalarını hem de birlikte ders aldıkları profesyonelleri tanıyarak sektörden dostlar edinmelerini sağlıyor.

insan kaynakları sertifika programı.png

İBS insan kaynakları sertifika programı süresince katılımcılara iş analizi ve görev tanımları, işe alım ve işten çıkış süreçleri, işe alımda kullanılacak mülakat teknikleri, performans değerlendirme araçları ve ücret yönetimi konuları aktarılıyor. Bu teorik bilgilerin ardından sınıf genelinde yapılan workshop çalışmaları derslerde edinilen bilgileri uygulama şansı verdiği gibi, diğer katılımcıların bakış açılarını da analiz etme fırsatı sağlıyor. 5 Hafta boyunca düzenlenen insan kaynakları sertifika programı, sektöre dair her türlü bilgiyi katılımcılara aktararak oldukça verimli bir çalışma sağlıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s