UZMANLIK SERTİFİKASI

Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı 1.png

 

Sosyal medyaya kişi ne kadar hakim olursa olsun bu hakimiyet bir iş yeri veya bir şirket için uzmanlık yapabileceği anlamına gelmez. Sosyal medya bireylerden farklı olarak iş yerleri ve şirketler için çok daha hayati öneme sahiptir. Böylesi önemli bir noktada sosyal medya uzmanlığı da gerçek anlamda bir uzmanlık gerektirmektedir.

Sosyal medya uzmanı sıfatını taşımak için ciddi bir eğitim veya sertifika programları ile bu uzmanlık edinilmelidir. Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı katılımcılara sosyal medya uzmanı ünvanını taşıyabilecek nüansları ve becerileri vermektedir.

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz ve gelecekte daha fazla duyacağımız sosyal medya, ciddi bir istihdam alanıdır. Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı 2015 yılında en çok tercih edlien eğitim programları arasında yer alması da bunun kanıtıdır.

Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı ile katılımcılar sosyal medyaya dair iş dünyası, şirketler ve iş yerleri için iş geliştirici ve potansiyeli arttırıcı içeriklere sahiptir. Sosyal medyada işler çeşitli gönderi ve tanıtımlar etrafında dönmektedir. Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı ile alınan eğitimde bu gönderi içeriklerinin hazırlanması, takipçilere ve müşterilere sunulması ile ilgili eğitimleri de kapsar. Bu eğitimde gönderilerin zamanlamasından hedef kitleye kadar bir çok farklı noktada uzmanlaşma hedeflenir.

Bireyler için ciddi bir veri olmasa da şirketler için beğenilme, takip edilme, ziyaretler ve sitenin çeşitli arama motorlarınca aranması gibi bir çok veri analizi önemlidir. Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı bu tür verilerin işlenmesi ve şirket bünyesince değerlendirilmesi için raporlar hazırlamayı gerektirmektedir.

Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı.png

Sosyal medya aynı zamanda bir tanıtım ve reklam aracı olarak da kullanılabilmektedir. Çeşitli fiyatlar ile belirli hedef kitlelere daha kolay ve çabuk ulaşmak mümkündür. Bu noktada sosyal medya uzmanlığı sertifika programı kişiye doğru hedef kitlesine doğru reklamı verebilme, doğru fiyatlandırma ve maksimum büyümeyi hedefleme gibi bilgiler de sunmaktadır.

İstanbul Business School sosyal medya uzmanlığı sertifika programı için donanımlı eğitmenler, kaliteli içerikler ve uygulamalar ile katlımcıları gerçek bir sosyal medya uzmanı yapmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda uluslararası geçerliliğe sahip sertifikaları ile bu eğitimleri belgelendirebilen İBS kaliteli ve dolu bir eğitim için tercih sebebidir.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s